Personalizacja odzieży pracowniczej

Personalizacja odzieży pracowniczej – wyszywanie liter

Odzież pracownicza pełni wiele funkcji. W zależności do specyfiki danego stanowiska pracy może chronić odzież własną pracownika przed zanieczyszczeniem i uszkodzeniami czy wręcz pełnić funkcję odzieży ochronnej. W wielu środowiskach pracy odzież pracownicza ma za zadanie wyróżnić pracownika z tłumu i sprawić, że będzie on łatwiej dostępny dla klientów. Dodatkową zaletą odzieży pracowniczej jest możliwość jej wykorzystania do budowania rozpoznawalnego wizerunku firmy i podnoszenia jej prestiżu w oczach klientów i kontrahentów.

Co wyróżnia dobrą odzież pracowniczą?

Dobra odzież pracownicza to przede wszystkim wysokogatunkowe tkaniny i dobrze skrojone ubrania, których dopełnienie stanowi odpowiednia personalizacja. Personalizacja odzieży pracowniczej może przyjmować różne formy. Najczęściej zależy nam na tym, żeby na koszulce, czapce z daszkiem lub bluzie znalazło się logo naszej firmy. Dzięki temu jeszcze lepiej zapadamy w pamięci naszych klientów. Ale logowanie odzieży to nie jedyny sposób na jej personalizację. Innym przykładem personalizacji odzieży roboczej jest wyszywanie liter. Haftowanie liter bezpośrednio na odzieży daje możliwość tworzenia napisów o dowolnych rozmiarach i rozmieszczeniu. Dzięki temu możemy wykorzystać koszulki zarówno do wyznaczenia roli pracownika w danym miejscu pracy (np. koszulka logowana z napisem „TRENER PERSONALNY” na plecach pozwoli nowym klientom klubu w łatwy sposób zidentyfikować osobę, która oprowadzi ich po studiu lub wytłumaczy, jak korzystać z danego urządzenia), jak również do skrócenia dystansu między pracownikiem, a klientem. W tym drugim przypadku na koszulce lub bluzie możemy wyhaftować imię pracownika. Bardzo często imię znajduje się na przodzie koszulki pod logo firmy, dzięki czemu hafy z powodzeniem zastępuje identyfikator.

Gdzie zlecać wyszywanie liter?

Planując znakowanie i personalizację odzieży pracowniczej warto podejść do wyboru hafciarni w sposób świadomy. Jeśli mamy okazję osobistego zapoznania się z gotowymi haftami przed złożeniem zamówienia nie rezygnujmy z niej. Jakość haftu ma bardzo duże znaczenie zarówno dla czytelności i trwałości napisu, jak i estetyki odzieży. Zależy nam na tym, żeby odzież noszona przez naszych pracowników była wizytówką naszej firmy, a nie jej kontrreklamą. Niestarannie wyhaftowane litery lub haft wykonany przy użyciu niskiej jakości nici z pewnością nie przyczynią się do budowy wizerunku marki w sposób, w jaki byśmy sobie tego życzyli.