Jak wyszywać litery?

jak wyszywać litery

Monogram to popularna forma personalizacji wyrobów tekstylnych – może służyć do personalizacji prezentów lub znakowania tekstyliów reklamowych. W przypadku tych drugich monogram często stanowi skrócony zapis nazwy firmy lub symbol wzbudzający skojarzenia z daną marką. Szerokie możliwości haftu maszynowego pozwalają na haftowanie liter praktycznie na każdym typie tkaniny, a co za tym idzie personalizację nawet niewielkich artykułów dekoracyjnych i użytkowych.

Jak wyszywać litery na tekstyliach reklamowych?

Wyszywanie liter na tekstyliach reklamowych ma nieco inne znaczenie niż personalizacja prezentów przy pomocy dekoracyjnego monogramu. Tam, gdzie w grę wchodzi identyfikacja wizualna marki nie ma miejsca na swobodę interpretacji znaków graficznych, jak również ich nieprecyzyjne odwzorowanie. Dlatego litery, z których składa się logotyp naszej firmy lub nazwa promowanej marki najlepiej wykonać przy zastosowaniu techniki haftu maszynowego.

Klasyczny haft maszynowy to bardzo trudna do opanowania technika haftu, w ramach której możemy nie uzyskać zamierzonego rezultatu w postaci wysokiej powtarzalności i precyzji haftowanego wzoru. Na szczęście z pomocą przychodzą techniki komputerowe.

Haftowanie liter: Haft komputerowy

Haft komputerowy to bardzo popularna i efektowna metoda znakowania odzieży i  tekstyliów, dzięki której uzyskujemy:

  • wysoką powtarzalność haftowanego wzoru,
  • wysoką precyzję haftu,
  • wysoki nakład w relatywnie krótkim czasie realizacji usługi,
  • możliwość precyzyjnego odtworzenia tego samego wzoru po czasie (na takich samych zasadach jak zamówienie dodruku w drukarni).

Co istotne haft komputerowy pozwala na uzyskanie korzystnej ceny, dzięki czemu realizując wysoki nakład odzieży czy gadżetów reklamowych nie musimy rezygnować z jakości na rzecz utrzymania projektu w zamierzonym budżecie. Dodatkową zaletą haftowania liter jest trwałość haftu, który nie spiera się, nie zdrapuje i nie zmienia swojej formy przez długi czas. W ten sposób możemy wyhaftować logo/ logotyp na dowolnym wyrobie tekstylnym – bluzie, czapce, koszulce, torbie.