Emblemat haftowany i jego zastosowanie

emblemat haftowany i jego zastosowanie

Popularyzacja niskobudżetowych metod i technik znakowania oraz personalizacji odzieży doprowadziła do sytuacji, w której los naszywki haftowanej i emblematu zdawał się być przesądzony. Tymczasem ich popularność nie tylko nie spada, ale stale rośnie. Wzrost popularyzacji emblematu haftowanego to przede wszystkim wynik wysokiej jakości wykonania oraz uniwersalnego charakteru naszywki. W odróżnieniu od haftu czy też nadruku bezpośrednio na odzieży, naszywka daje nam praktycznie nieograniczone możliwość aplikacji – na koszulce polo, odzieży wierzchniej, spodniach, akcesoriach (torbach, plecakach, pokrowcach materiałowych) i wielu innych. Gdzie najczęściej znajduje zastosowanie emblemat haftowany?

Emblemat i naszywka w środowisku sportowym

Do dzisiaj emblemat haftowany największą popularnością cieszy się w środowisku sportowym, zarówno profesjonalnym, jak i amatorskim. Na przestrzeni lat wykonaliśmy dziesiątki (o ile nie setki) projektów na potrzeby klubów sportowych reprezentujących różne dyscypliny – piłka nożna, siatkówka, żużel. Wykonaliśmy również naszywki i emblematy dedykowane dla kibiców.

W ramach naszywek i emblematów wykonanych dla środowiska sportowego na uwagę zasługują również projekty, które zrealizowaliśmy we współpracy z klasami sportowymi szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Nie raz mieliśmy również przyjemność współpracować ze szkołami sztuk walki, które do dzisiaj wykorzystują duże i mniejsze emblematy haftowane do personalizacji strojów sportowych zawodników (kimon, GI i innych).

Naszywka dla motocyklisty

Drugim bardzo prężnym środowiskiem, którego funkcjonowania nie wyobrażamy sobie bez charakterystycznych naszywek i emblematów haftowanych są kluby motocyklowe. Tu – podobnie jak w przypadku sportów walki – duże i małe naszywki aplikowane na odzież wierzchnią i akcesoria motocyklowe stanowią formę identyfikacji. Mówią o przynależności danego bikera do grupy i jego dumie z bycia członkiem zespołu.

Specyfika naszywek dla klubów motocyklowy jest zupełnie inna niż projekty realizowane dla klubów wędkarskich czy służb mundurowych. To doskonale pokazuje jak uniwersalnym nośnikiem komunikatu są naszywki haftowane, które możemy spersonalizować w każdym, nawet najdrobniejszym szczególe tworząc produkty skrajnie różne pod względem tematyki, kolorystyki, kształtu oraz rozmiaru.

Personalizacja odzieży uczniowskiej

Haftowany emblemat szkolny (niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na tradycyjną tarczę czy nowoczesną naszywkę) to doskonały pomysł na nieinwazyjną personalizację odzieży uczniowskiej. Zapięta na agrafce lub przyfastrygowana do koszulki naszywka może stanowić oryginalną i lubianą przez uczniów alternatywę dla mundurków szkolnych, co umożliwi budowanie rozpoznawalnej społeczności uczniowskiej.